Strona główna | Konkurs Gier Matematycznych
 

­Międzynarodowy Konkurs w Grach Matematycznych i Logicznych

Konkurs był prowadzony przez 25 lat przez matematyków z Politechniki Wrocławskiej: doc.  Janusza Górniaka (przewodniczący Konkursu), dra Rościsława Rabczuka (przewodniczący honorowy) i prof. Mariana Hotlosia (przewodniczący Jury). Był on afiliowany przy Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, a z chwilą powstania Wydziału Matematyki na Politechnice Wrocławskiej, od roku akademickiego 2015/2016, stał się Konkursem Wydziału Matematyki.

Był organizowany jako Konkurs ogólnopolski dla miłośników matematyki rekreacyjnej oraz wybitnie uzdolnionych matematycznie dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej, poprzez uczniów gimnazjów, liceów, po studentów, zawodowych matematyków i innych dorosłych pasjonatów matematyki.

Konkurs był uzupełnieniem olimpiad matematycznych. W edycji krajowej skupiał ok. 1000 osób, a wśród nich wielu uczestników i laureatów olimpiady matematycznej dla gimnazjalistów oraz olimpiady dla licealistów. Konkurs miał przebieg 3-etapowy, a jego dwudniowy finał krajowy odbywał się co roku na wiosnę we Wrocławiu.

O jego randze i prestiżu stanowią uczestnicy oraz nagrody (m.in. od Prezydenta RP, Premiera RP, Marszałka Sejmu RP, Ministra Edukacji Narodowej), a także wyniki reprezentacji Polski podczas finału międzynarodowego Konkursu w Paryżu. Od wielu już lat reprezentacja Polski, w ośmiu kategoriach, zdobywa wiele medali, w tym złotych, pozostawiając w tyle reprezentacje innych krajów.

Spektakularny wynik odnotowała reprezentacja Polski podczas finału międzynarodowego w Paryżu w roku 2015 (w ośmiu kategoriach zdobyła 12 medali, w tym 6 złotych). W roku 2016 Reprezentacja Polski na finale paryskim zdobyła 9 medali - 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Zachęcamy do zapoznania się z ­naszym Konkursem na stronie www: http://grymat.im.pwr.edu.pl/

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty