Dni Otwarte na Wydziale Matematyki

Data: 27.05 - 01.06.2020
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska online

pokaż na mapie

harmonogram1m.pngWybór studiów, to poważna decyzja, która nie dla wszystkich jest oczywista. Co studiować? Na której uczelni? Dlaczego warto studiować matematykę? Dlaczego warto studiować na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej? Który kierunek wybrać?

Na te wszystkie pytania pomożemy znaleźć Ci odpowiedź podczas Dni Otwartych na Wydziale Matematyki. Samorząd Studencki Wydziału Matematyki od 23.05 każdego dnia o godzinie 12:00 będzie zamieszczał filmy na wydarzeniu na facebooku, a w nich studenci będą opowiadać o studiach na Wydziale Matematyki, o specyfice poszczególnych kierunków, o swoim zaangażowaniu w działalność Samorządu jak i aktywności w kołach naukowych. Nie zabraknie też informacji o różnych studenckich wydarzeniach organizowanych na Wydziale.

Czy studia różnią się od nauki w szkole? Tak, i to jak! Nasi studenci podzielą się swoim doświadczeniem i 23.05 opowiedzą co ich zaskoczyło na studiach.

Podczas Dni Otwartych będzie można wysłuchać czterech wykładów z cyklu Matematyka Jest Wszędzie. Pierwsze dwa z nich w dniu 27.05 - Matematyczne supermoce mistrzów danych - dr hab. Janusz Szwabiński i Matematyczny napad na bank - dr hab. Jacek Małecki.

harmonogram2.png Kolejne dwa wykłady Kiedy trzeba przestać błądzić, aby na tym zarobić? - prof. dr hab. Zbigniew Palmowski i Liczby pierwsze są wszędzie, nawet w grze Dobble - prof. dr hab. Tomasz Downarowicz już 29.05.

Będzie to spotkanie z matematyką w wyjątkowej formule. Poprosiliśmy czterech naszych znakomitych matematyków i wykładowców, aby w przystępny i atrakcyjny sposób opowiedzieli o różnych jej  aspektach. Są znani z tego, że potrafią to robić w wyjątkowo ciekawy sposób. Chcemy Wam pokazać, że matematyka jest wszędzie, a jednocześnie, co jest też ważne, że matematyka może być przyjemna i ciekawa. Same tytuły wykładów już sugerują, że będą to prezentacje jedyne w swoim rodzaju, niewykluczone, że w pewnym stopniu zaskakujące, a może nawet wprowadzające słuchaczy w inny wymiar wiedzy. Wykłady będą krótkie, chcemy słuchaczy przede wszystkim zaciekawić i być może zainspirować. W trakcie wykładów i po ich zakończeniu będzie można zadawać pytania  pracownikom Wydziału Matematyki poprzez czat.

W sobotę i niedzielę (30-31.05) studenci zaprezentują kolejne filmy o studiach na kierunku Matematyka Stosowana oraz na kierunku Matematyka i Statystyka.

A już 1.06 zachęcamy do internetowej rozmowy i zadawania pytań bezpośrednio studentom również poprzez czat. Kto lepiej przybliży od podszewki studia niż nasi studenci? Dołącz do swobodnej rozmowy z naszymi studentami i rozwiej swoje wątpliwości. Wydarzenie odbędzie na stronie fb Samorządu Studenckiego.

DNI OTWARTE na FB