Granty NCN na polsko-niemieckie projekty realizowane przez naukowców z PWr

Data: 11.10.2017 Kategoria: Studenci

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu Beethoven 2, który finansuje projekty badawcze realizowane wspólnie przez polsko-niemieckie zespoły naukowców. Komisja wybrała 28 grantów, w tym cztery zgłoszone przez naukowców z PWr, którzy  na swoje badania otrzymają w sumie ponad 3 mln zł. Jeden z czterech grantów pt. „Matematyczne i fizyczne modelowanie danych typu Big Data dla eksperymentów Single Particle Tracking” będzie realizowany na Wydziale Matematyki przez zespół kierowany przez prof. Aleksandra Werona.

Konkurs jest realizowany przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (jest to organizacja finansująca badania podstawowe we wszystkich dyscyplinach naukowych). W skład stowarzyszenia wchodzą niemieckie uniwersytety badawcze, instytucje badawcze i stowarzyszenia naukowe.