Ostatnie pożegnanie dra Stanisława Roguskiego

Data: 15.09.2017 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W dniu 14 września 2017 r. odszedł od nas dr Stanisław Roguski. Swoje życie zawodowe związał z Politechniką Wrocławską. Pracował w Instytucie Matematyki, Instytucie Matematyki i Informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, a ostatnio na Wydziale Matematyki. Był specjalistą z zakresu podstaw matematyki. Już trzy lata po ukończeniu studiów obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Wrocławskim pod kierunkiem profesora Bogdana Węglorza. Od 1973 r. kontynuował pracę naukową w Zespole Teorii Mnogości i Podstaw Matematyki w Instytucie Matematyki Politechniki Wrocławskiej, we współpracy z dr. Andrzejem Zarachem. Opublikował 8 prac w czasopismach matematycznych. Był współorganizatorem kilku międzynarodowych konferencji naukowych w Karpaczu poświęconych podstawom matematyki i teorii mnogości. Był też bardzo zaangażowanym nauczycielem akademickim i autorem licznych niestandardowych zadań matematycznych. Wykładał na wielu wydziałach Politechniki Wrocławskiej, przez szereg lat w filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu. Prywatnie, pasjonat brydża i miłośnik górskich wędrówek. Pozostanie w naszej pamięci jako ceniony dydaktyk, życzliwy w relacjach z innymi ludźmi, wspaniały kolega.

Wspomnienie.