Strona główna | Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku 2017
 

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku są organizowane od 2012 roku. Do pierwszej pilotażowej edycji zgłosiło się ponad 100 szkół i wystartowało w nich ponad 4000 uczniów. ­

Organizatorem pierwszych czterech edycji była Fundacja Matematyków Wrocławskich we współpracy z serwisem Pitagoras.pl. Od roku 2016 organizatorem Mistrzostw została Politechnika Wrocławska.


Zwycięzcy kategorii GIM, LO i DOROŚLI mogą uczestniczyć w Mistrzostwach Polski w Sudoku organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks z pominięciem eliminacji internetowych. Zwycięzcy Mistrzostw Polski biorą udział w Mistrzostwach Świata w Sudoku organizowanych przez World Puzzle Federatio.


Do zawodów dolnośląskich można się przygotować, rozwiązując zadania typu "sudoku" zamieszczan­e w prasie i internecie. Można też skorzystać z zadań treningowych (pobierz) lub spróbować rozwiązać zadania z Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku z 2016 r. Natomiast diagramy zadań z Mistrzostw Polski można znaleźć na stronie www.sfinks.org.pl.

 

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Dolnego Śląska w Sudoku objęła Ambasada Japonii w Polsce.

 

Finał VI edycji Mistrzostw odbył się 8 kwietnia 2017 r..

 

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z Wynikami VI MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA W SUDOKU 2017.

 

 

Kontakt do organizatora:
Sławomir Wójcik
tel. 606 245 662
e-mail: sudoku@pwr.edu.pl
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty