Wyszukiwarka
Oddział intensywnego myślenia
Nowe kółko matematyczne
Pasjonujesz się matematyką? Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na nowe kółko matematyczne „Oddział intensywnego myślenia”.
Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę 7 marca 2026 roku w godzinach 10:00-12:00, w sali A.1.3 w budynku C-19 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 13c. Jest to gmach dawnego szpitala dziecięcego autorstwa Maxa Berga – architekta miejskiego Wrocławia w latach 1909-1924 i projektanta Hali Stulecia.
Jak do nas dojechać?
- rowerem (są wygodne stojaki, także zadaszone),
- tramwajem lub autobusem (Most Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki),
- Polinką
Zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej: Bartosz Frej, Dariusz Kosz, Mariusz Olszewski, Paweł Plewa, Grzegorz Serafin, Szymon Żeberski. Koordynatorem inicjatywy jest Mateusz Kwaśnicki.
Zajęcia są bezpłatne, ale trzeba się zarejestrować.
Formalności
- formularz rejestracyjny
- zgoda opiekuna na udział uczestnika w zajęciach (PDF)
- klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych (PDF)
- Standardy ochrony małoletnich na Politechnice Wrocławskiej
Wyzwania miesiąca
Co miesiąc (z wyjątkiem wakacji) proponujemy Wam bardzo trudny problem matematyczny:
Zasady
- Rozwiązujecie zadanie wspólnie lub indywidualnie.
- Możecie korzystać z pomocy koleżanek i kolegów, nauczycieli, chatbotów LLM, forów internetowych — pełna dowolność. Koniecznie jednak właściwie opiszcie to w rozwiązaniu.
- Pomysły, przykłady i propozycje rozwiązań przesyłacie emailem: Mateusz.Kwasnicki@pwr.edu.pl lub przynosicie na zajęcia.
- Nagród (na razie?) nie ma, ale może w ten sposób napiszecie pracę na KUPzM?
Więcej informacji
Zapraszamy na stronę OIM.