A A+ A++
A A A A

Wydział Matematyki

Wydział Matematyki

Oddział intensywnego myślenia

Nowe kółko matematyczne

Pasjonujesz się matematyką? Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na nowe kółko matematyczne „Oddział intensywnego myślenia”.

Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę 7 marca 2026 roku w godzinach 10:00-12:00, w sali A.1.3 w budynku C-19 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 13c. Jest to gmach dawnego szpitala dziecięcego autorstwa Maxa Berga – architekta miejskiego Wrocławia w latach 1909-1924 i projektanta Hali Stulecia. 

Jak do nas dojechać?

Llink do map Google

  • rowerem (są wygodne stojaki, także zadaszone),
  • tramwajem lub autobusem (Most Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki),
  • Polinką

Zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej: Bartosz Frej, Dariusz Kosz, Mariusz Olszewski, Paweł Plewa, Grzegorz Serafin, Szymon Żeberski. Koordynatorem inicjatywy jest Mateusz Kwaśnicki.

Zajęcia są bezpłatne, ale trzeba się zarejestrować.

Formalności

Wyzwania miesiąca

Co miesiąc (z wyjątkiem wakacji) proponujemy Wam bardzo trudny problem matematyczny:

Zasady

  • Rozwiązujecie zadanie wspólnie lub indywidualnie.
  • Możecie korzystać z pomocy koleżanek i kolegów, nauczycieli, chatbotów LLM, forów internetowych — pełna dowolność. Koniecznie jednak właściwie opiszcie to w rozwiązaniu.
  • Pomysły, przykłady i propozycje rozwiązań przesyłacie emailem: Mateusz.Kwasnicki@pwr.edu.pl lub przynosicie na zajęcia.
  • Nagród (na razie?) nie ma, ale może w ten sposób napiszecie pracę na KUPzM?

Więcej informacji

Zapraszamy na stronę OIM.

Politechnika Wrocławska ©