Pomoc dla studentów z niepełnosprawnością na Politechnice Wrocławskiej

Pomoc realizowana jest przez Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Jesteśmy uczelnią otwartą i przyjazną dla osób z niepełnosprawnością, podejmujących trudy zdobycia wykształcenia na poziomie wyższym. W swoim statucie jako jedno z podstawowych zadań Politechnika Wrocławska wymienia stwarzanie osobom o szczególnych potrzebach warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia i w badaniach naukowych.

Służą temu m.in. przyjęte regulacje w regulaminie studiów, uruchomione usługi dedykowane dla tej grupy studentów (pomoc asystentów edukacyjnych, odpowiednia adaptacja materiałów edukacyjnych, preferencje w załatwianiu spraw administracyjnych i pierwszeństwo podczas zapisów na przedmioty wybieralne, dodatkowe kursy językowe). Studenci z niepełnosprawnością mogą liczyć także na odpowiednio przystosowane miejsca w domach studenckich, możliwość wypożyczenia sprzętu technologicznego wspomagającego nauczanie oraz dedykowane im specjalne świadczenia socjalne. Wszyscy studenci naszej uczelni mogą w trudnych sytuacjach uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną w działającej od kilku lat w DS T-22 Poradni psychologicznej.

W budynku nowej biblioteki  jest zlokalizowana Pracownia integracyjna (bud. D-21, s. 004), w której studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać z technologii asystujących wspomagających naukę, uczyć się wspólnie ze swoimi asystentami edukacyjnymi, a także skorzystać ze wsparcia zlokalizowanego obok (bud. D-21 s. 005) Laboratorium tyfloinformatycznego (druk powiększony, druk w brajlu).

W uczelni aktywnie działa założony przez naszych studentów z niepełnosprawnością Studencki Klub SKOK. Wasze starsze koleżanki i koledzy zapraszają Was do zapoznania się z jego działalnością na stronie www.skok.pwr.edu.pl oraz na FB i zapraszają do wstąpienia do klubu.

Szczegółowych informacji o działaniach podejmowanych w uczelni na rzecz studentów z niepełnosprawnością udziela

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
Wyb. Wyspiańskiego 23-25,