Sukces naszych studentów w zawodach w programowaniu

Data: 22.11.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W dniach 16-18 listopada w Gliwicach odbyły się zawody w programowaniu - Hackathon AI/ML Skyhacks. Drużyna złożona z czterech członków  Koła Naukowego Statystyki Matematycznej "Gauss", w składzie: Łukasz Bombała, Mateusz Szczepański, Patryk Wielopolski oraz Kamil Zawistowski wygrała zawody w programowaniu Skyhacks w kategorii przetwarzania dźwięku oraz obrazu.
Tematyką zawodów była sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe. Zawody trwały 36 godzin i odbywały się w dwóch kategoriach: rozpoznawanie obrazów oraz przetwarzanie dźwięku i tekstu. W pierwszej kategorii należało wykryć tekst na zdjęciach jadących pociągów, natomiast w drugiej były dwa zadania, które polegały na zamienieniu plików dźwiękowych zawierających rozmowy różnych grup ludzi na tekst oraz przetworzeniu podanych wcześniej zdań na grafy AMR (Abstract Meaning Representation). Nasza drużyna bardzo dobrze poradziła sobie zarówno z pierwszym, jak i drugim zadaniem i bezdyskusyjnie wygrała swoją kategorię.
skayhacks02.png