Rekrutacja na Applied Mathematics

Data: 05.01.2022 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia. Na Wydziale Matematyki czeka 60 miejsc na studia na kierunku Applied Mathematics kierowanych do osób, które chcą poznać zastosowania matematyki w technice, przemyśle i biznesie. Kursy przygotowane są przez specjalistów w zakresie zastosowań matematyki w naukach technicznych i odbywają się w języku angielskim. Przewidziane są także mini kursy prowadzone przez przedstawicieli przemysłu i biznesu. Studenci mają możliwość wyboru kursów praktycznych ukierunkowujących ich na przyszłą pracę zawodową. Dodatkowo, mogą oni uczestniczyć w praktykach prowadzonych w firmach przemysłowych lub finansowych. Nasze studia realizowane są w ramach European Consortium for Mathematics in In­dustry (ECMI) zrzeszającego 21 uniwersytetów europejskich kształcących w zakresie zastosowań matematyki w gospodarce, przemyśle lub sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Umożliwia to semestralną wymianę międzynarodową studentów w ramach konsorcjum ECMI.

Rejestracja kandydatów w uczelnianym systemie JSOS ruszyła w środę 5 stycznia i potrwa do 18 lutego 2022 r.

Dla zainteresowanych szykujemy także spotkania informacyjne w wersji online, by mogli posłuchać o poszczególnych kierunkach i zapytać o szczegóły. W dniu 19 stycznia o godzinie 13:40 o kierunku Applied Mathematics opowiedzą dr inż. Michał Balcerek oraz mgr inż. Jarosław Gruszka absolwent tego kierunku, obecnie doktorant na Wydziale Matematyki.

Nasze spotkania to część wydarzenia organizowanego na Politechnice Wrocławskiej od 17 do 20 stycznia. Podczas spotkań z kandydatami przedstawiciele poszczególnych kierunków – dydaktycy i studenci – opowiedzą o specyfice konkretnych studiów, specjalnościach, realizowanych kursach i kompetencjach, jakie nabywają absolwenci oraz odpowiedzą na pytania publiczności. Spotkania będą transmitowane na żywo na kanale Politechniki Wrocławskiej na YouTube. Poprowadzą je redaktorzy Akademickiego Radia Luz – Martyna Dziakowicz i Józef Poznar. W czasie spotkań na czacie będą także obecni pracownicy uczelnianego Działu Rekrutacji i chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące samego procesu naboru, potrzebnych dokumentów oraz terminów.

Szczegółowy harmonogram spotkań

Nagrania ze spotkań będzie także można obejrzeć później na kanale PWr na YouTube.