Wydział Matematyki

Deszcz medali w Lozannie

Data: 02.09.2022 Kategoria: Wydarzenie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyła reprezentacja Polski na tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych. W szwajcarskiej Lozannie rywalizowało ponad 280 zawodników z 13 krajów. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli zawodnicy z Dominikany, Indii i Japonii.

Do Szwajcarii pojechało 25 reprezentantów. Polacy zdobyli najwięcej medali spośród wszystkich reprezentacji. Z 24 medali aż ośmioma zostali udekorowani nasi zawodnicy. Polska wypadła najlepiej w klasyfikacji generalnej, o jeden krążek pokonaliśmy gospodarzy, czyli Szwajcarów. Cztery najcenniejsze medale wywalczyli:

• Karol Kulczycki (Wrocław) – w kategorii CE;
  • Miłosz Płatek (Kraków) – w kategorii C2;
  • Maciej Ignaciuk (Warszawa) – w kategorio L1;
  • Gabriel Listowski (Zabrze) – w kategoria GP.

Srebrne krążki zdobyli:

• Maria Janyska (Zgierz) – w kategorii C1;
  • Robert Soboński (Warszawa) - w kategorii L1.

Natomiast brązowe medale wywalczyli:

• Jan Fronczyk – w kategorii CE;
  • Jakub Chyży – w kategorii C2.

Blisko podium była także studentka Politechniki Wrocławskiej Natalia Klepacka z Wydziału Matematyki w kategorii L2, czyli studentów studiów pierwszego stopnia kierunków ścisłych i technicznych zajęła czwarte miejsce. Kolejna siódemka Polaków zajęła miejsca w czołowej dziesiątce w swoich kategoriach. Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników i tego jak się zaprezentowali wszyscy nasi zawodnicy.

To nie koniec dobrych wiadomości ze Szwajcarii. Podczas finału mistrzostw oficjalnie ogłoszono, że kolejna - już 37. edycja zawodów - po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. Gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw w GMIL w 2023 roku będzie Politechnika Wrocławska.  To wielkie wyróżnienie dla naszej Uczelni i uhonorowanie wyników w mistrzostwach świata. Cieszymy się ogromnie, że będziemy gościć miłośników matematyki z całego świata na naszym kampusie. Polska uczestniczy w Mistrzostwach z sukcesami od 30 lat.