DFN - Nauka porusza!

Data: 18.09.2023
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

pokaż na mapie

Trwa 26. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W programie: otwarte wykłady, warsztaty, pokazy eksperymentów, a także debata oksfordzka i mnóstwo spotkań z pasjonatami różnych dziedzin nauki! Udział w festiwalowych imprezach jest bezpłatny, na niektóre zajęcia obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Więcej o tegorocznej edycji DFN  można przeczytać na stronie festiwalu.

Tegoroczne hasło imprezy brzmi „Nauka porusza!” i nawiązuje do Roku Mikołaja Kopernika, który „poruszył Ziemię”. Na Politechnice Wrocławskiej imprezy zaplanowano od 18 do 22 września. W tych dniach budynek C13 przemieni się w Centrum Festiwalowe. Atrakcji przygotowano wiele. Jedno ze stoisk - MATEMATYKA REKREACYJNA przygotowali studenci Wydziału Matematyki z działający w Kole Naukowym Matematyki. Przekonają was, że matematyka to nie tylko poważna dziedzina nauki, ale również forma rozrywki. Do zabawy można dołączyć  w godzinach 9-14 w dniach 18-20.09.2023.

Zapraszamy również do budynku Wydziału Matematyki – sala A.4.1 w budynku C19 (ul. Hoene Wrońskiego 13c). Nasi studenci z Koła Naukowego Inżynierii Finansowej połączą Monopoly z matematyką i ekonomią. Sprawdź swoją wiedzę matematyczno ekonomiczną i umiejętności inwestorskie grając w MATEMATYCZNE MONOPOLY początek o godzinie 10:00 w dniach 18-20.09.
O godzinie 11:00 w dniach 19-21.09 dr Tomasz Stroiński poprowadzi warsztaty SEKRETNA KOMUNIKACJA podczas, których wprowadzi zainteresowanych w arkana szyfrowania, poznacie w teorii i praktyce kilka szyfrów historycznych, które pozwolą prowadzić sekretną komunikację używając wyłącznie podstawowych przyborów szkolnych i odrobiny matematyki.

Dolnośląski Festiwal Nauki zakończy się 22 września uroczystą galą na Politechnice. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Witold Orłowski, komentator ekonomiczny i felietonista. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 (obwiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły tutaj) w auli PWr.

Po edycji stacjonarnej DFN zawita kolejno do różnych miast w regionie: Legnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Głogowa, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Lubina, Zgorzelca, Bolesławca, Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa.