Dni Matematyki -V edycja

Data: 23.04.2021
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska online

pokaż na mapie

Samorząd Studencki Wydziału Matematyki zaprasza na V edycję Dni Matematyki. Święto wszystkich matematyków Politechniki Wrocławskiej odbędzie się 23 i 24 kwietnia, w wersji on-line.

W programie przewidziane jest wiele warsztatów na różnych poziomach, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Poprowadzą je  przedstawiciele cenionych na rynku pracy firm oraz członkowie kół naukowych Wydziału Matematyki. W trakcie wydarzenia znajdzie się również czas na integrację.

Wykład Otwierający - „O entropii” wygłosi dr hab. inż. Bartosz Frej, prof. uczelni, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Matematyki. Dni Matematyki objęli patronatem honorowym Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs, Dziekan Wydziału Matematyki prof. dr hab. inż. Marcin Magdziarz oraz fundacja SmarterPoland.

Pierwszy dzień Dni Matematyki - 23.04.2021 (piątek)

14:30 - 16:00  „O entropii” - Prodziekan ds. Studenckich dr hab. inż. Bartosz Frej, prof. uczelni

16:30 - 17:30 Customer segmentation in retail: example use case” - McKinsey & Company

18:00 - 20:00 Macro-day” - COGITOR

18:00 - 20:00 Odkryjmy sztuczki arkuszy Google” - Koło Naukowe Matematyki - Politechnika Wrocławska

Drugi dzień Dni Matematyki -  24.04.2021 sobota

9:30 - 11:30 Wprowadzenie do R” - WhyR?

9:30 - 11:30 Pandas - wstęp do Data Science” - Koło Naukowe Statystyki Matematycznej Gauss

12:00 - 14:00 Statystyka praktyczna cz. 1” - mgr Katarzyna Giniewicz

14:30 - 15:30 Statystyka praktyczna cz. 2 - mgr Katarzyna Giniewicz

12:00 - 14:00 ,,Wizualizacja z Gaussem”- Koło Naukowe Statystyki Matematycznej Gauss

14:30 - 16:30 ,,Podstawy inżynierii finansowej – konstrukcja portfeli replikujących” - Koło Naukowe Inżynierii Finansowej

15:30 - 16:30 ,,Metoda optymalizacji bayesowskiej - WhyR?

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Manus, sponsorem McKinsey & Company, a firmami wspierającymi Kruk S.A. Patroni medialni to Telewizja Studencka Styk,  Radio LUZ oraz czasopisma Żak. Polecamy lekturę kwietniowego numeru Żaka, a w szczególności artykułu ,,Nie tylko dla pasjonatów" - wywiaduMartą Kroczak przewodniczącą Samorządu Studenckiego WMAt..