Dni Matematyki

Data: 22.04.2022
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska Wydział Matematyki

pokaż na mapie

Przed nami VI edycja Dni Matematyki. Tym razem jeszcze online. Oficjalne rozpoczęcie nastąpi 22 kwietnia o godzinie 12:30, a wykład otwierający pod tytułem „Kółko czy krzyżyk?” poprowadzi dla nas dr hab. inż. Mateusz Kwaśnicki.

Wykład będzie transmitowany. Zapraszamy do jego wysłuchania.

WYKŁAD ONLINE
22.04.2022 godz. 12:30

To nie jedyny wykład. W pierwszym dniu dr inż. Joanna Janczura opowie o modelach przełącznikowych oraz ich zastosowaniach w biologii, astronomii i ekonomii a w drugim dr Jakub Ślęzak wprowadzi nas w teorię chaosu.

To już ostatni moment na dołączenie do wydarzenia. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Otworzy Wam to wrota do praktycznych zastosowań. Każde z trzech kół działających na Wydziale Matematyki zaproponowało ciekawy temat warsztatów. Będą też zajęcia prowadzone przez sponsora wydarzenia Credit Suisse.  W trakcie Dni Matematyki Fundacja WhyR poprowadzi warsztaty, podczas których każdy z uczestników będzie mógł zaznajomić się z podstawowymi zasadami programowania w środowisku R! Będzie to okazja do zapoznania się ze składnią języka R oraz możliwościami przetwarzania i wizualizacji danych, raportowania w języku R oraz z wybranymi pakietami tego języka.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania dni Królowej Nauk. Oto pełen program.

harmonogram1.pngharmonogram2.png