Dr hab. inż. Agnieszka Wyłomańska odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Data: 11.10.2021 Kategoria: Wydarzenie

wylomanska_agnieszka_2021.pngDr hab. inż. Agnieszka Wylomańska jest członkiem Rady Jakości Kształcenia na PWr oraz przewodniczącą komisji programowych na kierunkach: matematyka stosowana i Applied Mathematics. Przygotowała programy kursów specjalistycznych dla studentów kierunków Matematyka i Matematyka Stosowana Wydziału Matematyki oraz dla studentów z innych wydziałów Politechniki Wrocławskiej i Szkoły Doktorskiej PWr. Współtworzyła nową specjalność w języku angielskim na kierunku Matematyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki – Mathematics for Industry and Commerce oraz nowy kierunek – Matematyka Stosowana na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.

Była promotorem ponad 100 magisterskich, licencjackich i inżynierskich prac dyplomowych. Wypromowała trzech doktorantów. Obecnie jest promotorem siedmiu przewodów doktorskich. Jest także współpromotorem przewodu doktorskiego w Indian Institute of Technology, Madras (Indie). W projekcie „Doktorat wdrożeniowy” (współpraca z KGHM PM SA) jest opiekunem doktoranta.

W 2012 r. została wybrana na zastępcę dyrektora Instytutu Matematyki Politechniki Wrocławskiej. ds. dydaktyki na kadencję 2012-2016. W latach 2014-2015 była pełnomocnikiem dziekana Wydziału Podstawowych Problemów Techniki ds. dydaktyki, a w latach 2016-2020 była pełnomocnikiem Dziekana Wydziału Matematyki ds. praktyk zawodowych
Była członkiem Komisji Senackiej Politechniki Wrocławskiej ds. Studiów i Studentów w kadencji 2016-2020, a obecnie pełni funkcję Prodziekana ds. Doktorantów w Szkole Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej.

Jest członkiem Rady Naukowej Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Za swoje zasługi za działalność dydaktyczną na Politechnice Wrocławskiej w roku 2018 otrzymała nagrodę Docendo Discimus. W roku 2021 przyznano jej Medal Komisji Edukacji Narodowej, który uroczyście został wręczony podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022.