Drugie spotkanie z cyklu Talentomat

Data: 12.04.2022
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska bud. A1 s. 301

pokaż na mapie

mateusz_kwasnicki03.pngPrzed nami kolejne spotkanie w ramach TALENTMATu. Tym razem spotkamy się z dr. hab. inż. Mateuszem Kwaśnickim.

TYTUŁ:  To musi być proste!
KIEDY:   12.04.2022 r. (wtorek) godzina 11:30
GDZIE:   sala 301 w budynku A1

ABSTRAKT: To musi być proste! – Tak można zakrzyknąć, gdy pierwszy raz widzi się wielkie twierdzenie Fermata. Choć jego sformułowanie zrozumie uczeń szkoły podstawowej, dowód wymaga bardzo zaawansowanej wiedzy matematycznej. Bez obaw, nie będziemy dowodzić wielkiego twierdzenia Fermata. Porozmawiamy za to o innych problemach – łatwych do sformułowania, ale o skomplikowanych lub wręcz nieznanych rozwiązaniach. Ba, spróbujemy wymyślić swoje własne!

Serdecznie zapraszamy!