Finał Matematycznych Pojedynków

Data: 26.11.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W dniu 24.11.2018 r. odbyła się IV edycja konkursu Matematyczne Pojedynki. Konkurs rozpoczął się uroczyście w sali im. prof. Czesława Ryll-Nardzewskiego. Następnie zawodnicy przystąpili do godzinnych eliminacji, które polegały na rozwiązaniu 16 zadań. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu dr hab. inż. Bartłomieja Dydy, w którym zaprezentowano przykłady kilku wyjątkowych funkcji i zbiorów o nietypowych własnościach. Po wspólnym zdjęciu uczestnicy zakwalifikowani udali się na krótką przerwę, po której rozpoczęły prawdziwe pojedynki. Walka była zacięta, jednak po kilku godzinach sędziom udało się wytypować parę mającą walczyć w Wielkim Finale. Finał zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Sylwestra Błaszczuka (zwycięzcy I edycji Matematycznych Pojedynków). Wygrał on o włos z Grzegorzem Adamskim – zwycięzcą II i III edycji konkursu. III miejsce zajął Maciej Korpalski, IV – Jakub Kamiński, V  Krzysztof Filipiak, VI – Paweł Tarasiuk, VII i VIII miejsce zajęły studentki Politechniki Wrocławskiej: Paulina Osińska (VII-miejsce), Karolina Schmidt (VIII-miejsce).

Wszyscy zawodnicy na początku otrzymali drobne upominki w formie pakietu startowego. Organizatorzy nie pozwolili nikomu odejść z pustymi rękami – podczas pożegnania uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a także różnorakie nagrody takie jak kalendarze, filmy od Nowych Horyzontów, wejściówki do JumpWorld, książki PWN i inne upominki.  Koordynatorkami wydarzenia były studentki Wydziału Matematyki, członkinie koła Naukowego Matematyki: Joanna Waczyńska wraz z Iwoną Zielińską.

pojedynki00.png