Jubileuszowa edycja DFN

Data: 16.09.2022
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska budynek C13

pokaż na mapie

W dniach 16 – 21 września 2022 r. zapraszamy na XXV edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.  Z okazji dwudziestopięciolecia DFN w Gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej przygotowano wystawę, którą można będzie oglądać w dniach 16-21.09.2022 r. Wystawa opowie o historii Festiwalu, wyjątkowych gościach i uczestnikach, a przede wszystkim o ludziach, którzy od lat tworzą tę niezwykłą imprezę.
Podczas uroczystej Gali Finałowej będzie miał swoją premierę film, w którym wykorzystano tysiące archiwalnych zdjęć, wiele godzin materiałów filmowych co pozwoliło w połączeniu z rozmowami z twórcami festiwalu stworzyć kompletną opowieść o największej imprezie popularnonaukowej w Polsce. Gala rozpocznie się  o godz. 11:00 21 września  w budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej (Wyb. Wyspiańskiego 27). Na Galę obowiązują zapisy, wystarczy wysłać email na adres  kornel.kotecki@pwr.edu.pl

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Liczy się nauka”. Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny, ale wymagane są zapisy. Zapraszamy do zapoznania się z bardzo szerokim programem imprezy.

Program DFN na Politechnice Wrocławskiej

Dolnośląski Festiwal Nauki z Wydziałem Matematyki

WYKŁAD: Dangers of applied scepticism
WYKŁAD: Liczby zespolone – historia i podstawowe własności
WARSZTATY: Sekretna komunikacja
POKAZ: Matematyka rekreacyjna
WARSZATY: Jak wytresować komputer?