Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich

Data: 03.09.2019
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Jagielloński

pokaż na mapie

W dniu 3.09.2019 r. w Krakowie rozpoczyna się Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich zorganizowany z okazji 100-lecia powstania Towarzystwa Matematycznego. Uruchomiony został kanał na Youtube, przez który w Internecie można będzie oglądać transmisję z pierwszego dnia Zjazdu.

Obrady Zjazdu, które potrwają do 7.09, są okazją do podsumowania ostatnich stu lat matematyki polskiej. W spotkaniu brać będą udział przedstawiciele świata matematyki z polskich uczelni, a także matematycy związani z Polską, ale pracujący na uczelniach zagranicznych. Oprócz naukowców, w Zjeździe uczestniczyć będą nauczyciele matematyki oraz przedstawiciele innych środowisk ściśle związanych z matematyką. Zjazd będzie zatem okazją do integracji tych licznych, często bardzo zróżnicowanych środowisk.

Szczegółowy program Zjazdu.

jz_ptm_02.png