Maraton dla idealnej inwestycji

Data: 17.04.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Strefie Kultury Studenckiej PWr odbył się I etap Hackathonu. Do udziału w maratonie projektowania  Koło naukowe Gauss zgłosiło udział drużyny w składzie: Tomasz Biegus, Mateusz Jaworski, Michał Kaczanowicz, Arkadiusz PoziemskiPatryk Wielopolski. Drużyna, przygotowywana do zawodów przez dra Andrzeja Giniewicza, otrzymała specjalne wyróżnienie i dostała się do etapu finałowego, który będzie polegał na rozwinięciu aplikacji stworzonej podczas 24h zawodów.

Zawody polegały na skorzystaniu z otwartych danych w internecie i stworzeniu narzędzia, które ułatwiłoby podjęcie decyzji inwestorowi zainwestowania w nowe przedsięwzięcie 5 mln złotych. Zaproponowany przez studentów model opiera się na zjawisku grawitacji i wykorzystuje narzędzia statystyki matematycznej. Stworzone przez studentów narzędzie GRAVITY, ma pomóc w znalezieniu idealnego miejsca pod inwestycję lokali gastronomicznych.

Zachęcamy do oddania głosu na projekt naszych studentów. Głosowanie poprzez stronę organizatora konkursu trwa do 6 maja.

W II etapie, od 18 kwietnia do 15 czerwca Finaliści będą kontynuować pracę nad rozwojem projektów. Zwycięzca zostanie ogłoszony 29 czerwca 2018 r.