Matematyczne Pojedynki 2020

Data: 21.11.2020
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska online

pokaż na mapie

mp_racing_team00.jpgZakończyła się rejestracja do VI edycji Matematycznych Pojedynków. W tym roku zapowiada się niezła potyczka. Zgłosiło się ponad 250 uczniów szkół średnich, studentów oraz dorosłych miłośników matematyki. Wydarzenie odbędzie się 21-22 listopada 2020 r.

Dwudniowe zawody składają się z trzech etapów: eliminacji, batalii oraz pojedynków. Finaliści wyłonieni w batalii staną kolejno do potyczek rozgrywanych zgodnie z drabinką turniejową. Pojedynek polega na rozwiązywaniu, w krótkim z góry określonym czasie, zadań matematycznych lub łamigłówek logicznych przez każdego z dwóch zawodników. Podobnie jak w teleturniejach telewizyjnych punkty otrzymuje osoba, która pierwsza poda odpowiedź do wybranego zadania. Przeciwnik ma to prawo skorygować odpowiedź. Wygrywa zawodnik, który rozwiąże więcej zadań. Po dwóch przegranych pojedynkach zawodnik kończy udział w konkursie. Uczestnik, którzy przejdą eliminacje otrzymają niespodziankę, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Potyczki rozstrzygną się w tym roku wyjątkowo zdalnie, głównie na platformie Zoom.

Informacje o konkursie są na bieżąco dodawane na stronie wydarzenia na Facebooku oraz stronie internetowej Koła Naukowego Matematyki. Sporo o konkursie można dowiedzieć się z tekstu zamieszczonego na stronie Uczelni w aktualnościach.

mp_racing_team.png