Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla mgr. Jerzego Pietraszki

Data: 18.01.2019 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Nasz pracownik Jerzy Pietraszko został odznaczony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Medal został wręczony przez Premiera Mateusza Morawieckiego podczas spotkania „Solidarności Walczącej”, które miało miejsce w grudniu 2018 r. we Wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia.

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości ustanowiony na pamiątkę odrodzenia Polski jest przyznawany przez premiera. Na medalu widnieje orzeł w koronie; wokół niego umieszczono wizerunki współtwórców polskiej niepodległości: Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Józefa Hallera. Na odwrocie widnieje napis To, co zdołały pokolenia tamte, dlaczego byście temu nie mogli podołać i Wy, a także wizerunek Legionów Polskich.

pietraszko_jerzy.png