Medal KEN dla dr hab. inż. Krzysztofa Burneckiego

Data: 05.10.2023 Kategoria: Wydarzenie

W czasie uroczystości inauguracji roku akademickiego piętnastu nauczycielom akademickim wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej, w uznaniu ich szczególnych zasług dla oświaty i wychowania. Jednym z nagrodzonych jest dr hab. inż. Krzysztof Burnecki.

navi_men2023_kb06.pngDr hab. inż. Krzysztof Burnecki jest absolwentem kierunku matematyka stosowana na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W latach 1994-1998 był doktorantem, a od 1998 r. jest pracownikiem Wydziału Matematyki. W roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego i od 2015 roku pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Matematyki w Katedrze Matematyki Stosowanej.

W latach 2013-2015 był członkiem Rady Jakości Kształcenia na WPPT PWr. Pozostaje członkiem komisji programowych na kierunkach Matematyka, Matematyka Stosowana i Applied Mathematics na Wydziale Matematyki Politechniki PWr. Przygotował programy kursów specjalistycznych z zakresu statystyki, symulacji komputerowych oraz matematyki finansowej i ubezpieczeniowej oraz prowadzi zajęcia dla studentów kierunków Matematyka, Matematyka Stosowana i Applied Mathematics Wydziału Matematyki. Miał duży wkład w tworzeniu tych kierunków i specjalności. W latach 1995-1996 współtworzył nową specjalność na kierunku Matematyka – Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa, w 2007 r. współtworzył nową specjalność w języku angielskim  – Mathematics for Industry and Commerce, a w 2012 r. nowy kierunek – Matematyka Stosowana.

Był promotorem ponad 100 magisterskich, licencjackich i inżynierskich prac dyplomowych z zakresu zastosowań metod matematycznych w biologii, medycynie oraz finansach i ubezpieczeniach. Wypromował dwóch doktorantów, obecnie jest promotorem jednego przewodu doktorskiego, był także współpromotorem zagranicznego przewodu doktorskiego (RPA, 2018). Jest opiekunem doktoranta w projekcie „Doktorat wdrożeniowy” (współpraca z BNY Mellon).

Prowadził zajęcia w ramach Studiów Podyplomowych z Inżynierii Finansowej oraz Studiów Podyplomowych „Europejski doradca zawodowy”. Prowadził kursy i wykłady za granicą w ramach programu Erasmus: Humboldt-Universität zu Berlin oraz jako profesor wizytujący w Colorado State University i University of Potsdam. Jest członkiem rzeczywistym Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy, które zajmuje się kształceniem aktuariuszy, promocją zawodu aktuariusza oraz rozwojem nauk aktuarialnych.

W latach 2012-2015 był prodziekanem ds. ogólnych WPPT PWr, a w latach 2015-2016 był prodziekanem ds. finansowych i gólnych Wydziału Matematyki PWr. Od 2014 jest zastępcą dyrektora Centrum Steinhausa PWr zajmującego się badaniami interdyscyplinarnymi opartymi na modelowaniu stochastycznym i numerycznym oraz popularyzacją matematyki stosowanej. Od 2018 r. był zastępcą kierownika a od 2020 r. jest kierownikiem Katedry Matematyki Stosowanej Wydziału Matematyki PWr.

Od 2018 r. jest członkiem Rady ECMI (European Consortium for Mathematics in Industry), ECMI jest europejską organizacją promującą wykorzystanie modelowania matematycznego we wszelkich działaniach o znaczeniu społecznym i gospodarczym. Współorganizował pięć międzynarodowych konferencji z zakresu zastosowań matematyki. Od lat promuje z pasją zastosowania metod matematycznych w różnych dziedzinach, także na swoich wykładach i odczytach. W latach 2020-2022 był redaktorem naczelnym, a obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego czasopisma Mathematica Applicanda, wydawanego przez Polskie Towarzystwo Matematyczne, którego jest aktywnym członkiem, zajmującego się promowaniem matematyki jako nauki wspierającej zarówno badania naukowe, jak i inne działania człowieka.