Najlepsze prace studenckie z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki

Data: 28.01.2019 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Znamy już wyniki 52. edycji Konkursu na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki. Konkurs organizowany jest przez Oddział Wrocławski PTM w celu propagowania wśród studentów problematyki teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki oraz promocji młodych matematyków uzyskujących oryginalne wyniki teoretyczne, czy też rezultaty znajdujące zastosowania w innych dziedzinach nauki lub gospodarce.

III miejsce w Konkursie zajęła praca magisterska Macieja Miśty pt. „Czasy trafienia w zbiory dla procesów Lévy'ego na prostej” napisana pod kierunkiem dr. hab. Tomasza Grzywnego. Maciej Miśta jest absolwentem kierunku Matematyka, a obecnie doktorantem na Wydziale Matematyki.

Nagrody zostały uroczyście wręczone 25.01.2019 r, na Uniwersytecie Wrocławskim. Po wręczeniu dyplomów laureaci prezentowali wyniki uzyskane w pracach. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie PTMu.

praca_studencka07.png