Nonlocal Operators and Markov Processes III

Data: 20.03.2023
Miejsce wydarzenia: Ośrodek Konferencyjny IM PAN w Będlewie

pokaż na mapie

W Ośrodku Konferencyjnym IM PAN w Będlewie odbyły się w dniach 20-24 marca 2023 r. warsztaty "Nonlocal Operators and Markov Processes". Było to trzecie spotkanie z tego cyklu, po dwóch edycjach w latach 2020 i 2021, które odbyły się zdalnie. Uczestnicy konferencji szukali związku procesów typu Lévy'ego z nielokalnymi równaniami różniczkowymi cząstkowymi i teorią potencjału. Przedmiotem konferencji były także zagadnienia  półgrup operatorów i statystyki procesów Markowa. Organizatorami konferencji są prof. Krzysztof Bogdan (PWr), prof. René Schilling (TUD) i dr Karol Szczypkowski (PWr), którzy współpracują w ramach polsko-niemieckiego grantu Beethoven "Analiza wrażliwości dla operatorów nielokalnych z zastosowaniami do procesów skokowych".

Warsztaty adresowane są do osób o różnych zainteresowaniach badawczych, w szczególności do zainteresowanych studentów i doktorantów, którzy mogą zgłaszać plakaty. Więcej informacje o konferencji można znależć pod adresem https://nomp.pwr.edu.pl/

nomp_iii.png