Ocena A+ dla matematyki na Politechnice Wrocławskiej!

Data: 29.07.2022 Kategoria: Wydarzenie

Dyscyplina naukowa matematyka na Politechnice Wrocławskiej otrzymała najwyższą możliwą kategorię A+ w tegorocznej ewaluacji jakości działalności naukowej. Ewaluacja obejmowała lata 2017-2021 i została przeprowadzona na nowych zasadach, w obrębie dyscyplin, zamiast wydziałów. Najwyższą ocenę A+ przyznaje się jednostkom naukowym, których działalność w danej dyscyplinie jest porównywalna z wiodącymi europejskimi ośrodkami naukowymi. Komisja Ewaluacji Nauki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki oceniały jednostki naukowe w zakresie osiągnięć naukowych, finansowych efektów badań naukowych i prac rozwojowych oraz wpływu działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Ocena A+ to wielki sukces całej społeczności pracującej na rzecz rozwoju matematyki na Politechnice Wrocławskiej!