„OMatKo!!!” – matematyczny weekend na Politechnice Wrocławskiej

Data: 07.04.2019 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

W najbliższy piątek, 12 kwietnia, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej rozpocznie się Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów „OMatKo!!!”.  Na otwarcie dr hab. Jacek Małecki, prof. uczelni  wygłosi wykład zatytułowany „Prawo Archimedesa. Czy matematyk też wyskakuje z wanny?”. Organizowana już po raz szósty trzydniowa konferencja przeznaczona jest dla studentów i doktorantów kierunków matematycznych oraz pokrewnych z całej Polski. W tym roku na wydarzenie, organizowane przez trzy koła naukowe Wydziału Matematyki PWr, zarejestrowało się ponad 300 osób.

„OMatKo!!!” przyświeca idea „studenci studentom”. To właśnie uczestnicy zaprezentują referaty dotyczące ich zainteresowań i  wyników własnych badań naukowych. W dwóch niezależnych blokach tematycznych: teoretycznym i stosowanym, prezentacje przedstawi 37 prelegentów. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w prelekcjach firm partnerskich, takich jak: McKinsey, Kruk, Credit Suisse i Aviva. W sobotę odbędzie się sesja plakatowa będąca nieodłącznym elementem konferencji.

Mimo że głównym celem wydarzenia jest rozwój intelektualny uczestników, organizatorzy zadbali również o integrację oraz dobrą zabawę, organizując prezentację kół naukowych, wieczór gier planszowych, zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem oraz występ teatru improwizacji „Papaja”. Zapowiada się fantastyczny matematyczny weekend! Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji oraz na wydarzeniu na Facebooku.