Paulina Szumska najlepszym sportowcem PWr.

Data: 18.12.2019 Kategoria: Studenci

paulina_szumska02.jpgNasza studentka Matematyki Stosowanej Paulina Szumska zwyciężyła w internetowym plebiscycie na Najlepszego Sportowca PWr.  Za imponujące sukcesy w ju-jitsu podczas gali podsumowującej sportowe wydarzenia mijającego roku odebrała dyplom i statuetkę.

Pochodzi z Rybnika, gdzie intensywnie trenuje w Klubie Ju Jitsu Sportowego. Na swoim koncie ma już takie sukcesy jak brązowy medal na Mistrzostwach Świata w ju-jitsu w Abu Dhabi, 3. miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców czy 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców. Trenuje od 6. roku życia, a zainteresowanie ju-jitsu zawdzięcza mamie, która była jej pierwszą trenerką. Jej marzeniem jest wystartować w przyszłości na igrzyskach olimpijskich. Obecnie przygotowuje się do startu w seniorskiej grupie zawodniczej (do tej pory odnosiła sukcesy w młodzieżowcach).

O zwycięstwo w plebiscycie walczyło 20 zawodniczek i zawodników nominowanych przez radę trenerów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Reprezentowali oni dyscypliny, które można trenować w ramach sekcji Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

Więcej o podsumowaniu sportowych sukcesów studentów Politechniki Wrocławskiej można dowiedzieć się z aktualności zamieszczonej na stronie PWr.