Prof. Agnieszka Wyłomańska prodziekanem ds. doktorantów w Szkole Doktorskiej

Data: 22.07.2020 Kategoria: Studenci

szkola_doktorska3.jpgDecyzją rektora elekta, prof. Arkadiusza Wójsa, od 1 września 2020 r. funkcję dziekana w Szkole Doktorskiej będzie sprawował prof. Krzysztof Walkowiak. Dr hab. inż. Agnieszka Wyłomańska, prof.uczelni  będzie prodziekanem ds. doktorantów, a dr hab. inż. Renata Krzyżyńska, prof. uczelni – prodziekanem ds. umiędzynarodowienia i współpracy z przemysłem.

Szkoła Doktorska PWr działa od 1 października 2019 r. Powstała na mocy przepisów nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce. To całkowicie nowy system kształcenia doktorantów, który zastępuje działające jeszcze do 2023 r. studia doktoranckie.

Obecnie kształci się w niej 152 doktorantów, w tym czternastu cudzoziemców i 24 doktorantów programu „Doktorant wdrożeniowy”. Nauka w odbywa się w dwunastu dyscyplinach naukowych.

W tegorocznej rekrutacji zarejestrowano ponad 300 kandydatów, w tym aż 104 obcokrajowców.

Więcej o szkole na stronie szd.pwr.edu.pl.