Quant Scholarship Program 2022/2023

Data: 26.10.2022
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska online

pokaż na mapie

Quant Scholarship Program to program stypendialny dedykowany studentom o profilach matematyczno-informatycznych, zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji w świecie bankowości inwestycyjnej. Program będący współpracą pomiędzy Politechniką Wrocławską a Credit Suisse ma na celu pokazanie studentom, jak zaawansowana matematyka oraz najnowsze technologie informatyczne kształtują świat finansowy oraz w jaki sposób teoretyczna wiedza zdobywana podczas studiów na Politechnice Wrocławskiej może być aplikowana do rozwiązywania rzeczywistych problemów finansowych.

Zapraszamy zainteresowanych studentów na wykład inauguracyjny (online) Programu Stypendialnego QUANT SCHOLARSHIP PROGRAM

26 PAŹDZIERNIKA 2022 r. o godzinie 16:00
Password: 201071

Co zyskujesz biorąc udział w Quant Scholarship Program?

• 10 nagród (5000 PLN netto) dla studentów, którzy zakwalifikują się i zrealizują wymagania programu.
  • 9 otwartych wykładów z zakresu programowania funkcyjnego i modelowania produktów pochodnych.
  • Opiekę doświadczonych praktyków (Quantów CS).
  • Nakreślenie potencjalnej ścieżki kariery mogącej prowadzić do zatrudnienia.

Jakie kompetencje powinien posiadać kandydat do programu?

• Preferowane dyscypliny: matematyka, informatyka, fizyka, studia inżynierskie.
  • Kompetencje idealnego kandydata (nie są to sztywne wymagania):
  • Rozumienie bardziej zaawansowanych problemów matematycznych: statystyka, prawdopodobieństwo, równania różniczkowe, stochastyka.
  • Umiejętność programowania (języki funkcyjne są plusem).
  • Preferowane doświadczenie akademickie w kolejności: studenci studiów doktorskich, magisterskich oraz drugiego i trzeciego roku licencjackich.

Etapy rekrutacji do programu:

1.  Przesłanie do dnia 3 listopada 2022 r. formularza rekrutacyjnego wraz z CV - Quant Scholarship Program 2022/2023 application formMile widziane pisemne rekomendacje wykładowców. Prosimy o przygotowanie potwierdzenia średniej ocen z poprzedniego roku akademickiego.
  2. Wykonanie testu on-line (platforma e-learningowa) 7-8 listopada 2022 r. Link do testu pojawi się na stronie: QUANT SCHOLARSHIP PROGRAM 2022/2023.
  3. Rozmowa wstępna 14-18 listopada 2022 r. (on-line ZOOM). Po ustaleniu terminów linki zostaną przesłane do studentów.

Warunki w stosunku do zakwalifikowanych studentów do otrzymania nagrody:

Udział w min 80% wykładów Rozwiązywanie i prezentacja zadań domowych/projektów Aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz zaznajamianie się z zadaną literaturą na kolejne spotkanie

greq0076308-quant_scholarship_pl-v-3-screen.png