Rusza rejestracja na Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych

Data: 09.01.2023 Kategoria: Wydarzenie

Rozpoczęła się rejestracja do XIX edycji Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, Konkursu szeroko popularyzującego matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie wśród uczniów, studentów oraz osób dorosłych.

Regulamin, harmonogram oraz zadania są zamieszczone na stronie Mistrzostw http://gmil.pwr.edu.pl. Aby uczestniczyć w zawodach należy wejść na stronę https://gmil.im.pwr.edu.pl, założyć konto, zarejestrować i wysłać odpowiedzi. Ostateczny termin nadsyłania odpowiedzi do zadań mija o godzinie 23:59 w dniu 31.01.2023 r.

Dwa początkowe etapy Konkursu krajowego odbywają się zdalnie, a Finał krajowy  bieżącej edycji odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 13. i 14. maja 2023 r..

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa - w sierpniu (25-26.08.2023) Politechnika Wrocławska będzie miała zaszczyt być gospodarzem Międzynarodowego Finału Gier Matematycznych i Logicznych, a Polska reprezentacja będzie brała udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Gier Matematycznych i Logicznych już po raz trzydziesty. Polska edycja konkursu wystartowała w 1992 roku we współpracy z organizatorami Międzynarodowych Mistrzostw Francji w Grach Matematycznych i Logicznych i z poparciem wybitnych wrocławskich matematyków. Wygrywaliśmy klasyfikację medalową większości edycji z ostatnich dwudziestu lat, konkurując z reprezentantami kilkunastu krajów wyłonionych z wielu tysięcy zawodników - w poprzedniej edycji ponad stu tysięcy uczestników pierwszego etapu.

Wszystkich pasjonatów matematycznych łamigłówek zachęcamy do udziału. Każdy ma szansę zwyciężyć w swojej grupie i następnie reprezentować Polskę na finale światowym.

navi_gmil2023_mistrzostwa_polski.jpg