Data: 24.02.2022 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Drodzy przyjaciele z Ukrainy studiujący i pracujący na Politechnice Wrocławskiej,

jestem wstrząśnięty ogromem zła, które spotyka Waszą ojczyznę. Trudno mi sobie wyobrazić, co teraz przeżywacie, myśląc o swoich bliskich, o swoim kraju.

Chcę Was zapewnić, że w obliczu bezprecedensowego ataku Rosji na Ukrainę możecie liczyć na wsparcie społeczności Politechniki Wrocławskiej.

Pamiętajcie, że Politechnika to nie tylko miejsce, gdzie studiujecie i pracujecie, to miejsce, gdzie macie przyjaciół. Zgłaszajcie swoje potrzeby Waszym dziekanom, profesorom i mnie. Postaramy się Wam pomóc najlepiej, jak umiemy. Wszyscy solidaryzujemy się z Ukrainą i jej mieszkańcami.

prof. Arkadiusz Wójs, rektor

Дорогі друзі з України, що навчаються та працюють у Вроцлавській Політехніці,

я шокований масштабами зла, яке спіткало Вашу батьківщину. Мені важко уявити, що Ви зараз переживаєте, думаючи про своїх рідних і свою країну.

Хочу запевнити, що перед обличчям безпрецедентного нападу Росії на Україну Ви можете розраховувати на підтримку спільноти Вроцлавської Політехніки.

Пам’ятайте, що Політехніка – це не лише місце, де Ви навчаєтесь чи працюєте, це місце, де у Вас є друзі. Повідомте про свої потреби деканам, професорам та мені. Ми намагатимося допомогти Вам, як тільки зможемо. Ми всі висловлюємо свою солідарність з Україною та її мешканцями.

проф. Аркадіуш Вуйс, ректор