Stypendia dla doktorantów Wydziału Matematyki

Data: 17.11.2016 Kategoria: Studenci

W dniu 15 listopada, podczas otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, sześciu studentów z Politechniki Wrocławskiej odebrało stypendia za wybitne osiągnięcia. Stypendia w wysokości 2 tys. zł miesięcznie zostały ustanowione przez prezydenta Wrocławia i Radę Miejską w 2010 r. Podstawowym kryterium ich przyznawania są wybitne osiągnięcia w sześciu dziedzinach: nauki biologiczne i medyczne, nauki matematyczne, nauki fizyczne i chemiczne, nauki społeczne i humanistyczne, badania interdyscyplinarne oraz w zakresie sztuki. Stypendium w dziedzinie nauk matematycznych, noszące imię Hugona  Steinhausa, zostało przyznane dwóm doktorantom Wydziału Matematyki Tomaszowi Żórawikowi oraz Kamilowi Bogusowi.