TALENToMAT: Czy Elon Musk wie na czym polega sztuczna inteligencja?

Data: 13.11.2023 Kategoria: Wydarzenie

Data: 23.11.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Matematyki PWr bud. C19 s. A.1.14

pokaż na mapie

Kontynuujemy tematykę sztucznej inteligencji. Serdecznie zapraszamy na kolejną odłonę TALENTMATu.

PRELEGENT: prof. dr hab. Andrzej Kisielewicz
TEMAT
Czy Elon Musk wie na czym polega sztuczna inteligencja?
KIEDY
:   23.11.2023 r. (czwartek) godzina 15:15
GDZIE
:   sala A.1.14 w budynku C-19
ABSTRAKT: Na początku listopada, W Bletchley Park, gdzie Alan Turing na bazie prac polskich kryptologów łamał kiedyś szyfry Enigmy, odbyła się konferencja "AI Safety Summit". Na ten polityczno-biznesowy szczyt przybył między innymi Elon Musk, który ostrzega świat przed niszczycielską siłą sztucznej inteligencji i proponuje kontrolę badań w tym zakresie. Podczas wykładu przedstawię stan badań nad sztuczną inteligencją, który pokazuje, że albo Musk nie wie, o czym mówi, albo wie i świadomie wprowadza w błąd polityków i publiczność. W szczególności, pokażę, jakiego rodzaju matematyka stoi za badaniami AI i czy stanowi ona podstawę teorii myślenia.

Serdecznie zapraszamy!