VIII Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa z Analizy Danych

Data: 09.06.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

pokaż na mapie

Już po raz ósmy na Politechnice Wrocławskiej odbędą się Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa z Analizy Danych. Organizatorem jest Koło Naukowe Statystyki Matematycznej Gauss, działające przy Wydziale Matematyki. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie historia. Konkurs skierowany jest do studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z dwóch etapów. Na pierwszy - internetowy - zapraszamy 26 maja 2018 r. Osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii spotka się w finale 9 czerwca 2018 r. na Politechnice Wrocławskiej.

Zadaniem uczestników, w każdym z etapów, jest rozwiązanie zadań z rachunku  prawdopodobieństwa i statystyki, za pomocą samodzielnie napisanych programów w jednym z pakietów: SAS Analytics Pro, R i Octave albo języku: C/C++, Pascal, Python i Mono Basic. Zadania mogą być rozwiązywane przez zespoły dwu- lub trzyosobowe. Przykładowe zadania z poprzednich edycji są dostępne na stronie internetowej konkursu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami znajdującymi się na stronie internetowej nomad.im.pwr.wroc.pl oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook.