Workshop „Nonlocal Operators and Markov Processes II”

Data: 05.03.2021 Kategoria: Wydarzenie

Data: 22.03.2021
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska online

pokaż na mapie

W dniach 22-26 marca 2021 r. Politechnika Wrocławska wspólnie z Uniwersytetem Drezdeńskim organizuje workshop „Nonlocal Operators and Markov Processes II”. W ramach wydarzenia kursy poprowadzą: Noufel Frikha (Paryż), Arnaud
Gloter (Évry), Reinhard Höpfner (Moguncja), Arturo Kohatsu-Higa (Kusatsu), Alex Kulik (Wrocław), Andrea Pascucci (Bolonia) oraz René Schilling (Drezno).

Wykłady kursowe i prezentacje najnowszych badań będą poświęcone teorii procesów stochastycznych, zwłaszcza procesów skokowych: modelom probabilistycznym i metodom statystycznym -- teorii, zastosowaniom i technikom symulacji. Warsztaty są adresowane do osób o różnych doświadczeniach naukowych, także do studentów i doktorantów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny ale wymaga zarejestrowania się. Organizatorzy prof. Krzysztof Bogdan, mgr Jakub Minecki oraz  dr inż. Karol Szczypkowski szczególnie zapraszają studentów, doktorantów i pracowników.

Format wydarzenia: webinarium Zoom. Więcej informacji i rejestracja odbywa się poprzez stronę wydarzenia.