Wyniki konkursu na najlepszą pracę studencką z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza

Data: 17.04.2018 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Znane już są wyniki 61. edycji Konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z dowolnej dziedziny matematyki w roku 2017 organizowanego przez Oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Laureatem konkursu został mgr Łukasz Leżaj, absolwent Wydziału Matematyki, który otrzymał 3. nagrodę za pracę magisterską pt. "Regularność rozwiązań problemu Dirichleta dla operatorów nielokalnych", napisaną pod kierunkiem dra hab. inż. Tomasza Grzywnego.

Aktualnie Łukasz Leżaj jest doktorantem na Wydziale Matematyki i kontynuje badania nad regularnością rozwiązań problemu Dirichleta dla operatorów nielokalnych. Podjął też próbę oszacowania gęstości prawdopodobieństwa przejścia dla subordynatorów o wykładniku Laplace'a spełniającym pewne założenia na wzrost w nieskończoności.

navi_lukasz_lezaj.png