X edycja OMatKo!!!

Data: 01.12.2023
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska Centrum Kongresowe PWr

pokaż na mapie

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów "OMatKo!!!" powstała z inicjatywy studentów matematyki Politechniki Wrocławskiej zrzeszonych w trzech kołach naukowych oraz w Samorządzie Studenckim Wydziału Matematyki i przeznaczona jest dla studentów matematyki i kierunków pokrewnych z całego kraju.

X Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów OMatKo! jest inicjatywą Samorządu Studenckiego Wydziału Matematyki wspieranego przez trzy matematyczne koła naukowe działające na Politechnice Wrocławskiej:

Celem Konferencji jest rozwój naukowy uczestników poprzez możliwość prezentacji interesujących zagadnień, wyników pierwszych badań czy dzielenie się pasją z innymi studentami. Tegoroczna edycja OMatKo!!! z pewnością będzie źródłem wielu inspiracji oraz przestrzenią do zawiązywania nowych kontaktów między ambitnymi młodymi ludźmi z różnych uczelni.

prof_bogdan.jpgKonferencję rozpocznie wykład naukowy prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Bogdana pt. „Procesy skokowe z odbijaniem”. Wykład przedstawi procesy Markowa opisujące wewnętrzne mechanizmy zjawisk ewolucyjnych, takich jak transport ciepła czy rozprzestrzenianie się populacji w danym obszarze (w sposób ciągły lub właśnie poprzez skoki). Przyjrzymy się tajemniczym warunkom Neumanna związanym z „odbijaniem” cząsteczek, które są obecnie przedmiotem intersujących badań.

Prelekcje konferencyjne przygotowują uczestnicy i wygłaszają lub prezentują podczas sesji plakatowej. Zgłoszone tematy zostaną podzielone na dwa bloki - Matematyka Teoretyczna i Matematyka Stosowana.

Konferencja daje też możliwość zaprezentowania kół naukowych, które mogą pochwalić się swoimi projektami i nawiązać współprace z innymi organizacjami z całej Polski!

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Konferencji oraz  Fb.