XLVIII Conference Mathematical Statistics

Data: 05.12.2022
Miejsce wydarzenia: Będlewo

pokaż na mapie
W dniach 5-9.12.2022 r, w Będlewie odbywać się będzie międzynarodowa konferencja XLVIII Conference Mathematical Statistics, której współorganizatorem jest Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń naukowców, których łączy wspólne zainteresowanie statystyką matematyczną i jej zastosowaniami. Szczególny nacisk zostanie położony na nowatorskie metody i algorytmy używane w matematyce stosowanej i statystyce obliczeniowej. Konferencja ma charakter teoretyczny, jednak rozwiązania prezentowane podczas wystąpień mogą znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach współczesnej nauki i techniki, w tym w genetyce, biologii, ekonomii, rolnictwie i inżynierii.
Wykładowcami plenarnymi na konferencji będą znani naukowcy z Niemiec, Polski i USA prowadzący badania w dziedzinie statystyki matematycznej: prof. Wolfgang Härdle (Humboldt-Universität zu Berlin), prof. Adam Jakubowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. Tomasz Kozubowski (University of Nevada, Reno) oraz prof. Anna Panorska (University of Nevada, Reno).
Ze strony Wydziału Matematyki w pracach Komitetu Programowego konferencji uczestniczą: dr hab. inż. Krzysztof Burnecki, dr hab. Alicja Jokiel-Rokita oraz dr hab. inż. Agnieszka Wyłomańska. W pracach Komitetu organizacyjnego, oprócz ww. osób, biorą udział dr Michał Balcerek, dr inż. Andrzej Giniewicz, dr inż. Aleksandra Grzesiek, mgr inż. Katarzyna Maraj-Zygmąt oraz mgr inż. Wojciech Żuławiński.
Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie konferencji.