Zespoły doradcze do spraw wykazów czasopism naukowych

Data: 03.02.2019 Kategoria: Wydarzenie

Zarządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 stycznia 2019 r. powołuje 44 zespoły doradcze do spraw wykazów czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. W skład dziesięcioosobowego zespołu dla dyscypliny naukowej matematyka wszedł nasz pracownik dr hab. Tomasz Grzywny.

Zespoły będą działać do 30 kwietnia 2019 r., a do ich zadań należy m.in.:

• przypisanie dyscyplin naukowych czasopismom naukowym, ujętym w międzynarodowych bazach Scopus i Web of Science,
  • dokonanie oceny wpływu na rozwój nauki czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych,
  • przedstawianie Komisji Ewaluacji Nauki propozycji listy czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów, a także zmiany liczby punktów, jeżeli liczba ta nie odpowiada rzeczywistemu wpływowi tych czasopism lub recenzowanych materiałów na rozwój nauki.

Wypracowany wykaz czasopism zostanie opublikowany w czerwcu tego roku, a punktacja stanie się jednym z podstawowych elementów oceny jakości prowadzonych przez pracowników naukowych badań.

Więcej o powołaniu eksperckich zespołów można przeczytać na stronie MNiSW.

grzywny_tomasz_komisja02.png