Zmarł dr Kornel Morawiecki

Data: 30.09.2019 Kategoria: Wydarzenie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że  w dniu 30 września 2019 r. zmarł dr Kornel Morawiecki. Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego (1963). Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Matematyki, a następnie w Instytucie Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej w latach 1973–2009.

Niezłomny opozycjonista i wizjoner nowej polskiej rzeczywistości politycznej, twórca Solidarności Walczącej, Poseł i Marszałek Senior Sejmu VIII kadencji (2015–2019). Honorowy obywatel Dolnego Śląska (2014), honorowy obywatel Wrocławia (2016); wyróżniony Nagrodą Kisiela (2016); odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi przez premiera Węgier Viktora Orbána (2019); w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, odznaczony Orderem Orła Białego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę (27 września 2019).

Pozostanie w naszej pamięci jako ceniony nauczyciel akademicki, człowiek o ciepłym usposobieniu, wyróżniający się niezwykłą empatią dla wszystkich.