Zmarł dr Krzysztof Orłowski

Data: 10.04.2021 Kategoria: Wydarzenie

orlowski_krzysztof.pngZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 kwietnia 2021 r. odszedł od nas wrocławski matematyk, nasz wieloletni pracownik, dr Krzysztof Orłowski.

Urodził się w roku 1949 w Międzyborzu. Uczęszczał do Technikum Kolejowego w Ostrowie Wielkopolskim. W roku 1968 rozpoczął studia na kierunku Matematyka Stosowana na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej, które ukończył w roku 1973. Następnie rozpoczął pracę w Instytucie Matematyki i Fizyki Teoretycznej na naszej uczelni jako asystent. W latach 1975-1978 był słuchaczem studiów doktoranckich, które ukończył w roku 1978, uzyskując stopień doktora nauk matematycznych, pod kierunkiem prof. Stanisława Trybuły. W swojej działalności naukowej zajmował się teorią gier czasowych. W tym okresie opublikował 8 prac w czasopismach matematycznych. Po doktoracie pracował przez kilkadziesiąt lat w Instytucie Matematyki, a następnie Instytucie Matematyki i Informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (1978-2015), najpierw jako adiunkt, a potem jako starszy wykładowca, poświęcając się głównie pracy dydaktycznej, a w latach 2015-2016 na nowo utworzonym Wydziale Matematyki. Był bardzo cenionym nauczycielem akademickim oraz bardzo szanowanym, życzliwym i lubianym kolegą. Kochany mąż żony Ewy i ojciec dwóch córek, Dominiki i Kamili.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą św. w dniu 15.04.2021 o godz. 13:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej 90.