Logowanie

 

Wydział Matematyki

Nagroda Ministra Nauki 2017

Data: 12.12.2017 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 11.12.2017 r., podczas uroczystości w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich w Warszawie Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin wręczył Nagrody Ministra Nauki 2017 nauczycielom akademickim. Prestiżową nagrodę indywidualną za osiągnięcia dydaktyczne otrzymał doc. dr inż. Janusz Górniak. Wszyscy znamy docenta Janusza Górniaka jako wyjątkowego wykładowcę i organizatora wielu akcji popularyzujących matematykę. Od 30 lat prowadzi zajęcia z matematyki dla uczniów szkół średnich w ramach Studium Talent, przez 25 lat był także głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Gier Matematycznych i Logicznych. W ostatnich latach opracował internetowy kurs wideo z Analizy matematycznej I, za który między innymi został nagrodzony przez Ministra. Kurs składa się z dwóch serii prezentacji, wykładu oraz zbioru zadań z rozwiązaniami.

Jakim nauczycielem akademickim jest doc. dr inż. Janusz Górniak, niech świadczy choćby fragment z opinii profesora Tadeusza Nadziei z Uniwersytetu Opolskiego: „… oprócz wiedzy, gigantycznej pracy, trzeba mieć osobowość, a taką ma niewielu. Trzeba mieć pewien dar, który miał profesor Czesław Ryll-Nardzewski i ma jego uczeń dr Górniak …”.

Za działalność dydaktyczną był wielokrotnie wyróżniany, otrzymał wiele nagród Rektora Politechniki Wrocławskiej, a także dwie nagrody dydaktyczne Senatu Politechniki Wrocławskiej oraz nagrodę Docendo Discimus. Został wyróżniony statuetką Lwa Politechniki Wrocławskiej za – jak podkreślono w uzasadnieniu – szczególną pasję w nauczaniu młodzieży. Nagroda Ministra jest ukoronowaniem jego pracy dydaktycznej.

Więcej na temat nagród można przeczytać na stronach Uczelni oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uroczystość wręczenia nagród Ministra Nauki 2017

Politechnika Wrocławska © 2018