Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023

Rekrutację rozpoczyna spotkanie informacyjne zorganizowane w formie online w dniu 1 marca 2022 r.

Studenci Wydziału Matematyki zainteresowani wyjazdem na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ powinni wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, a następnie emailowo zgłosić chęć wyjazdu Koordynatorowi Wydziałowemu z podaniem wybranej uczelni i ewentualnie uczelni rezerwowej z aktualnej listy uczelni partnerskich dla Wydziału Matematyki.

Prezentacja ze spotkania informacyjnego

Przy kwalifikowaniu kandydatów na wyjazdy brane będą pod uwagę przede wszystkim następujące ogólnouczelniane kryteria oceny:

• dobre wyniki w nauce - średnia ocen (na podstawie zaświadczenia z Dziekanatu; ważona średnia ocen z dotychczasowego toku studiów),
  • znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni partnerskiej studenta, na poziomie minimum B2.2 lub B2E.
    • Zaświadczenia potwierdzające znajomość języka obcego z innych uczelni niż PWr będą rozpatrywane indywidualnie.
    • Uczelnia akceptować będzie wyłącznie studentów posiadających odpowiednie kwalifikacje językowe, pozwalające im na studiowanie w języku uzgodnionym z uczelnią partnerską.
    • Kandydat powinien przedstawić Koordynatorowi Wydziałowemu posiadany certyfikat językowy (oryginał do wglądu) najpóźniej na 3 dni przed terminem sporządzenia list kandydatów na Wydziałach (czyli do 8 marca 2022 r.).
    • Kopię dokumentu trzeba będzie dołączyć do dokumentów aplikacyjnych, składanych w DSM.
    • Wykaz certyfikatów potwierdzających znajomość języka obcego, uznawanych w procesie rekrutacji znajduje się na stronie SJO.
    • Studenci nieposiadający stosownych certyfikatów, przystępują do egzaminów organizowanych przez DSM.
    • Z egzaminu językowego zwolnione są osoby, które przystąpiły do niego w poprzednich latach i uzyskały pozytywny wynik (do 2 lat wstecz).
    • Egzamin językowy na poziomie B2 będzie przeprowadzony w dniu 19 marca 2022 r.

Kandydaci proszeni są o przygotowanie i przedstawienie Koordynatorowi Wydziałowemu do 8 marca 2022 r. pierwszej wersji następujących dokumentów:

Dopracowane dokumenty w wersji papierowej należy złożyć Koordynatorowi Wydziałowemu do 8 marca 2022 r.