Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025

Studenci Wydziału Matematyki zainteresowani wyjazdem na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ powinni emailowo zgłosić chęć wyjazdu Koordynatorowi Wydziałowemu z podaniem wybranej uczelni i ewentualnie uczelni rezerwowej z aktualnej listy uczelni partnerskich dla Wydziału Matematyki.

Prezentacja ze spotkania informacyjnego DWM

Wydziałowe zasady kwalifikacji

Przy kwalifikowaniu kandydatów na wyjazdy brane będą pod uwagę przede wszystkim następujące ogólnouczelniane kryteria oceny:

• dobre wyniki w nauce - średnia ocen (na podstawie zaświadczenia z Dziekanatu; ważona średnia ocen z dotychczasowego toku studiów),
  • znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni partnerskiej studenta, na poziomie minimum B2.2 lub B2E.
    • Zaświadczenia potwierdzające znajomość języka obcego z innych uczelni niż PWr będą rozpatrywane indywidualnie.
    • Uczelnia akceptować będzie wyłącznie studentów posiadających odpowiednie kwalifikacje językowe, pozwalające im na studiowanie w języku uzgodnionym z uczelnią partnerską.
    • Kandydat powinien przedstawić Koordynatorowi Wydziałowemu posiadany certyfikat językowy (oryginał do wglądu) najpóźniej na 3 dni przed terminem sporządzenia list kandydatów na Wydziałach (czyli do 1 marca 2024 r.).
    • Kopię dokumentu trzeba będzie dołączyć do dokumentów aplikacyjnych, składanych w DSM.
    • Wykaz certyfikatów potwierdzających znajomość języka obcego, uznawanych w procesie rekrutacji znajduje się na stronie SJO.
    • Studenci nieposiadający stosownych certyfikatów, przystępują do egzaminów organizowanych przez DSM.
    • Z egzaminu językowego zwolnione są osoby, które przystąpiły do niego w poprzednich latach i uzyskały pozytywny wynik (do 2 lat wstecz).
    • Egzamin językowy na poziomie B2 będzie przeprowadzony w dniu 9 marca 2024 r.
    • Dodatkowe punkty otrzymują studenci aktywnie działający w stowarzyszeniu Erasmus Student Network.

Kryteria formalne:

• W programie mogą uczestniczyć studenci studiów inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich.
  • Student musi aktywnie studiować w okresie pobytu za granicą (nie może być po studiach, na urlopie dziekańskim, zawodowym itp.).
  • W chwili wyjazdu student nie może mieć żadnych zaległości w studiach (nie może mieć deficytu punktów kredytowych, nawet dopuszczalnego w myśl regulaminu studiów).
  • Studenci, wobec których orzeczona została kara dyscyplinarna, nie mogą ubiegać się o wyjazd w ramach programu.
  • Obowiązują uczelniane Zasady Rekrutacji Studentów (opublikowane na stronach Działu Współpracy Międzynarodowej) wraz z uzupełnieniami przyjętymi przez Wydział i opublikowanymi na tej stronie.
  • W ramach programu Erasmus+ można otrzymać stypendium łącznie na wyjazdy do 12 miesięcy w ramach każdego stopnia studiów (inżynierskich, magisterskich, doktoranckich) niezależnie od tego, czy studiuje się na drugiej uczelni, innym fakultecie lub studiach doktoranckich (tzw. kapitał mobilności Erasmus+). Wliczane są w to wyjazdy na studia, BIP i praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ oraz innych programów wymiany.
  • W chwili kwalifikacji student musi mieć zaliczony co najmniej 1 semestr studiów inżynierskich.
  • Ze względu na skrócony 7. semestr studiów inżynierskich, Wydział nie wydaje zezwoleń na wyjazd w tym semestrze.
  • Wydział z reguły nie wydaje zezwoleń na wyjazd dłuższy niż 6 miesięcy na II stopniu studiów. Ponadto, wyjazd w ostatnim semestrze tych studiów wymaga zgody Dziekana.
  • Studenci 3. roku studiów inżynierskich mogą ubiegać się o wyjazd w 1. semestrze studiów magisterskich – będą kwalifikowani warunkowo (na listy rezerwowe). Przeniesienie na listy podstawowe nastąpi po przyjęciu na studia II stopnia w Politechnice Wrocławskiej. Planując wyjazd w tym okresie, należy brać pod uwagę, że wyjazd będzie możliwy dopiero w marcu (po immatrykulacji) – może to być niezgodne z kalendarzem akademickim uczelni przyjmującej.
  • O wyjazd mogą ubiegać się studenci, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4 (ze wszystkich semestrów poprzedzających aplikację wyjazdową). Przy niższej średniej decyzję podejmuje Dziekan, ale studenci o średniej istotnie poniżej 4 nie będą kwalifikowani, nawet gdy nie będzie kandydatów o wyższej średniej.
  • Możliwe jest korygowanie wniosków kwalifikacyjnych po ogłoszeniu wyników egzaminu językowego. W szczególności można wtedy zmienić preferencje uczelni.

Kandydaci proszeni są o przygotowanie i przedstawienie Koordynatorowi Wydziałowemu do 1 marca 2024 r. pierwszej wersji następujących dokumentów:

• podanie o indywidualny program studiów,
  • opisy kursów planowanych do realizacji na uczelni zagranicznej porównanych z zakresem kursów z danego semestru na PWr
  • opcjonalnie: krótki list motywacyjny
  • zaświadczenie o średniej ocen (otrzymane w Dziekanacie W13),
  • dokument potwierdzający znajomość języka obcego (o ile kandydat posiada taki dokument),
  • Learning Agreement.

Dopracowane dokumenty w wersji papierowej należy złożyć Koordynatorowi Wydziałowemu do 1 marca 2024 r.