Praktyka studencka dla studentów kierunku matematyka stosowana, którzy rozpoczęli studia w latach 2019 lub 2020

Praktyki zawodowe mogą być organizowane w trybie:

1. Indywidualnym – student samodzielnie pozyskuje instytucję, w której będzie realizowana praktyka. W szczególności, praktyka może być realizowana w ramach projektów badawczych, w tym także na Politechnice Wrocławskiej. W przypadku problemów ze znalezieniem firmy, należy zgłosić się do Prodziekana ds. Studenckich - dr. hab. inż. Bartosza Freja, prof. uczelni lub Biura Karier, budynek H-14, pokój 1.01.
  2. Uznanie pracy zarobkowej - wykonywanej przez studenta w poczet praktyki, jeśli zachodzi zgodność kierunku studiów z charakterem pracy studenta.

Ad. 1

1. praktykodawca wymaga porozumienia:
    przed rozpoczęciem praktyki należy przynieść do Dziekanatu uzupełniony komplet dokumentów (w 2 egzemplarzach) tj. załączniki nr 1 - 2 oraz dowód ubezpieczenia NNW na okres trwania praktyki, w celu podpisania dokumentów przez Dziekana. Kolejność podpisania dokumentów przez strony nie ma znaczenia. W sprawie prawidłowego wypełnienia załącznika nr 1 prosimy o kontakt z Dziekanatem.
    Po zakończonej praktyce należy skompletować załączniki nr 3 - 5 oraz złożyć je w Dziekanacie.
  2. praktykodawca nie wymaga porozumienia:
    po zakończonej praktyce należy skompletować załączniki nr 3 - 5 oraz złożyć je w Dziekanacie

Ad. 2

po zakończonej praktyce należy skompletować dokumenty:

• wniosek o uznanie pracy zawodowej jako obowiązkową praktykę zawodową (załącznik nr 6),
  • zakres obowiązków związany z programem studiów (zawierający podpis i pieczątkę pracodawcy),
  • opisowe sprawozdanie z przebiegu praktyki (załącznik nr 5).

Zgodnie z planem studiów student powinien odbyć 390 godzin praktyk. W tym celu student może:

1. odbyć całość praktyki u praktykodawcy,
  2. odbyć u praktykodawcy mniejszą liczbę godzin, ale nie mniejszą niż 180 godzin, a dodatkowo przedłożyć załącznik nr 7.

Aby otrzymać zaliczenie w semestrze zimowym, komplet dokumentów należy złożyć do 5 lutego br.

Aby otrzymać zaliczenie w semestrze letnim, komplet dokumentów należy złożyć do 5 września br.

Za poprawność zapisu w danym semestrze na kurs „Praktyka studencka” odpowiada student.