Matematyka Jest Wszędzie 2024

Data: 14.03.2024
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska Centrum Kongresowe PWr
Godzina: 10:00

Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej organizuje w dniu 14 marca 2024 r. kolejną edycję Matematyka Jest Wszędzie. Jest to spotkanie z matematyką adresowane do uczniów szkół średnich, zwłaszcza z klas maturalnych liceów i techników. Będą to trzy wykłady:

• dr hab. inż. Piotr Więcek - Dlaczego dylemat więźnia nie dotyczy wyłącznie kryminalistów?
  • dr inż. Dawid Huczek - Sztuczna inteligencja – jak bardzo sztuczna?
  • dr hab. Szymon Żeberski - Wizyta w hotelu Hilberta, czyli o nieskończoności

Wykładów będzie można wysłuchać w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej mieszczącym się przy ul. Janiszewskiego 8. Opis wykładów znajduje się na stronie MJW2024. Początek o godzinie 10.00. Udział w MJW jest bezpłatny, ale obowiązuje.

Z uwagi na duże zainteresowanie wykłady zostaną powtórzone również w dniu 15.03.2024 r. Zapisy sa jeszcze możliwe poprzez  formularz rejestracyjny.

plakat.png