Awansuj na wyższy poziom

Data: 08.01.2024 Kategoria: Wydarzenie

Trwa rekrutacja na II stopień studiów na Politechnice Wrocławskiej. Nie przegap tej szansy. Wyślij zgłoszenie w systemie rekrutacyjnym do 9 lutego 2024 r. Wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone 13.02. Dokumenty od kandydatów będą przyjmowane w dniach 14-17.02 budynku C-13, p. 0.12 od 10:00 do 15:00, w sobotę 17 lutego od 9:00 do 12:00.

Na Wydziale Matematyki trwa nabór na Kierunek Applied Mathematics, który jest adresowany do studentów, którzy oprócz wiedzy matematycznej pragną poznać zastosowania matematyki w technice, przemyśle i biznesie. W ramach tego kierunku kursy prowadzone są przez specjalistów w zakresie zastosowań matematyki w naukach technicznych. Przewidziane są także mini kursy prowadzone przez przedstawicieli przemysłu i biznesu. Co ważne, studenci będą mieli możliwość wyboru kursów praktycznych ukierunkowujących ich na przyszłą pracę zawodową. Dodatkowo, mogą oni uczestniczyć w praktykach prowadzonych w firmach przemysłowych lub finansowych. Studia te realizowane są w ramach europejskiego konsorcjum European Consortium for Mathematics in In­dustry (ECMI) zrzeszającego 21 uniwersytetów europejskich prowadzących studia w zakresie zastosowań matematyki w gospodarce, przemyśle lub sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Umożliwia to semestralną wymianę międzynarodową studentów w ramach konsorcjum ECMI.