Cztery Diamentowe Granty

Data: 13.08.2020 Kategoria: Studenci, Wydarzenie

Minister nauki i szkolnictwa wyższego rozstrzygnął dziewiąty konkurs w ramach programu Diamentowy Grant wspierający rozwój karier wybitnie uzdolnionych studentów prowadzących badania naukowe i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. W tym roku aż cztery granty przyznano studentom Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej. Granty otrzymali:

• Angelika Abramiuk - Przemiany fazowe w modelach binarnych opinii,
  • Weronika Nitka - Wspomaganie podejmowania decyzji uczestników rynku energii elektrycznej, prognozowanie punktowe i probabilistyczne z wykorzystaniem metod symulacyjnych oraz uczenia statystycznego,
  • Tomasz Serafin - Funkcja kary w modelach prognostycznych a wynik finansowy przedsiębiorstwa energetycznego,
  • Tomasz Weron - Modelowanie agentowe na sieciach wielowarstwowych we wspieraniu polityki zrównoważonego rozwoju instalacji fotowoltaicznych.

W tegorocznej edycji konkursu wystartowały 173 osoby, ostatecznie wyróżniono 69, w tym aż siedem z Politechniki Wrocławskiej. Laureaci otrzymają na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych dofinansowanie w wysokości 180 tys. W okresie trwania badań będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości do 2,5 tys. zł miesięcznie.