Dr hab. Agnieszka Wyłomańska wśród 100 najlepszych kobiet w Data Science

Data: 17.06.2024 Kategoria: Wydarzenie

agnieszka_wylomanskatop100.pngPodczas tegorocznej edycji  Perspektywy Women in Tech nominowano naszą badaczkę dr hab. inż. Agnieszkę Wyłomańską, prof. uczelni do TOP 100 Women in Data Science w kategorii Data Science Distinguished Star
Program ten ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie kobiet, które wnoszą znaczący wkład w dziedzinę nauki o danych, a także zainspirowanie kobiet do pracy w branży IT. Inicjatywę TOP 100 Women in Data Science zapoczątkowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

"Wiele z kobiet, które uczestniczyły w wydarzeniu Women in Tech ukończyły studia matematyczne, a teraz dowodzą ogromnymi zespołami w poważnych firmach. Moją kandydaturę zgłosili moi doktoranci, co jest dla mnie dodatkowym wyróżnieniem" - mówi prof. Wyłomańska.

W swoich badaniach prof. Agnieszka Wyłomańska zajmuje się opracowywaniem nowych metod do analizy i prognozowania danych dotyczących zachowań anomalnych. W 2015 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk technicznych. Tematyka badań dotyczyła wykorzystania zaawansowanych metod matematycznych do diagnostyki maszyn górniczych. Nie jest to jedyny obszar jej zainteresowań. Przekrój badań odzwierciedla bogata lista artykułów. Prof Wyłomańska jest autorką lub współautorką ponad 200 publikacji naukowych (według bazy Web of Science).

Gratulacje!