Dr hab. Krzysztof Burnecki edytorem ICIAM Dianoia

Data: 20.01.2020 Kategoria: Wydarzenie

Nasz pracownik dr hab. inż. Krzysztof Burnecki, prof. uczelni został edytorem biuletynu informacyjnego ICIAM Dianoia. Jego kandydaturę zgłosiło Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM). The International Council for Industrial and Applied Mathematics (ICIAM) jest ogólnoświatową organizacją zrzeszającą towarzystwa matematyki stosowanej oraz inne stowarzyszenia, których zainteresowania koncentrują się na matematyce przemysłowej oraz stosowanej. Organizacja  pomaga rozwijać zastosowania matematyki na całym świecie. Znana jest także z Kongresów ICIAM, które odbywają się co 4 lata. Ostatni odbył się w zeszłym roku w Walencji a następny zostanie zorganizowany w 2023 r. w Tokio.